iPhone 16 için beklentileri artıran iddia!

Apple, geçtiğimiz eylül ayında iPhone 15 serisini tanıttı. Yeni akıllı telefonlar özellikleriyle dikkat çekmeyi başardı. Bunun akabinde gözler, iPhone 16 serisine çevrildi. Gelecek modeller ile ilgili şimdiye kadar birçok iddia ortaya atıldı. Son olarak bir söylenti daha çıktı.

iPhone 16 serisi için dikkat çeken iddia

Şimdiye kadar yaşanan sızıntılar doğrultusunda iPhone 16 serisinin önemli yenilikler ile gelmesi bekleniyor. Bu nedenle beklentiler bir hayli yüksek. Son çıkan bir iddia ise serinin ön gövdesindeki çerçeve ile ilgili oldu.

Akıllı telefon pazarının güvenilir kaynaklarından SisaJournal, iPhone 16 serisinde çerçeve için önemli bir tasarım değişikliğinin yolda olduğunu iddia etti. Paylaşılan bilgilere göre yeni seride, ekranın alt çerçevesi, daha ince olacak. Bu, iPhone 15 serisine kıyasla daha geniş bir ekran alanı sunulacağı anlamına geliyor.

Aktarılan bilgilere göre Apple, çerçeveyi daha da ince hale getirmek BRS teknolojisini kullanacak. Bilmeyenler için bu teknoloji, bakır kabloların kompakt bir pakete sarılması yoluyla çalışıyor. Böylelikle ekran çerçevesinin kalınlığını azaltarak daha ince ve estetik bir tasarım sağlanıyor.

Bilindiği üzere iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri arasında bir çerçeve farkı var. Üst modeller daha ince; alt modeller ise daha kalın çerçevelere sahip. Şu anki iddia ise Apple’ın gelecek iPhone 16 serisinde bu ayrımı ortadan kaldırmayı hedeflediğini gösteriyor. Buna göre iPhone 16 / 16 Plus / 16 Pro / 16 Pro Max yani tüm modeller, ince bir çerçeve ile gelecek.

Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 16 serisinin özellikleri şu şekilde sıralandı;

Özellikler iPhone 16 / 16 Plus iPhone 16 Pro / 16 Pro Max
İşlemci Apple A18 Bionic Apple A18 Bionic
RAM 8 GB 8 GB
WiFi Desteği Wi-Fi 6E Wi-Fi 7
Ekran Boyutu 6.3 inç
Ekran Boyutu 6.9 inç
Optik Zoom 5x Tetraprism Optik Zoom
Ultra Geniş Açılı Kamera 48 Megapiksel

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? iPhone 16 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x