İBB’den CHP milletvekiline 4 milyarı aşkın İETT ihalesi!

  • Haber7 

Para kulesi ile infiale neden olan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçedeki israf ile gündeme gelmişti. ‘İsrafı bitireceğiz’ diyerek İBB Başkanı olan İmamoğlu, belediyede liyakatsiz atamalar, tamamlanmayan projeler, ihalelerde usulsüzlük ve ulaşımda yaşanan sorunlarla sık sık gündeme geliyor. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ulaşım alanında yaşanan sorunlara çözüm üretmek yerine kendine yakın isimlere ihale vermesine bir yenisi daha eklendi.

CHP’nin kurultay döneminde etken isimlerden biri olan İmamoğlu, parti içindeki değişim sürecinin ardından Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Özgür Karabat’ı getirtmişti. CHP’nin kasası olarak nitelendirilen Özgür Karabat ve CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu arasındaki yakınlığın temeli ise ‘ihalelere’ dayandı.

14 İHALE

Daha önce de adı CHP’li İBB yönetiminin verdiği İETT bakım-onarım ihaleleriyle anılan Özgür Karabat, mali müşavirliğini yaptığı Ulaşım İç ve Dış Ticaret AŞ’ye 14 ihale ile İETT araçlarının bakım, onarım ve işletmesini aldı.

Karşılığında 2 milyar lira değerinde bir kazanç elde etmesine rağmen otobüslerdeki arızaların sonu gelmedi.

4 MİLYARI AŞKIN BİR İHALE DAHA

Gereken bakım tamirat işlemleri yapılmamasına rağmen aynı şirkete yine ihale verildiği ortaya çıktı.

2023 yılında İETT’den 4 milyar 782 milyon liralık ihale verildiği tespit edildi.

Ekrem İmamoğlu’na yakınlığı ve daha önce İBB’den İETT bakım ve onarım ihalesi almasıyla gündeme gelen İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’a geçtiğimiz yıl yine İETT’den 4 milyar 782 milyon liralık ihale verildiği ortaya çıktı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x