Erdoğan’ın ‘bizi engelledi’ dediği başkandan yanıt

Partisinin geçen pazar düzenlediği Muğla mitingine katılan Cumhurbaşkanı ve AKP gemel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP yönetiminde olan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmiş ve kendi yatırımlarını engellemekle suçlamıştı.

“MUĞLA BELEDİYESİNİN ENGELLEDİĞİ PROJELERİ ÜST ÜSTE KOYSANIZ….”

“Muğla hak ettiği yerde değil” diyen Erdoğan “En büyük engel ise bu şehri büyükşehir belediyesini yöneten zihniyet. Hiçbir şey üretmeyip Muğla’yı köy görüntüsünde tutanlar projelerimizi engellemek için ellerinden geleni yaptı. Muğla Belediyesi’nin engellediği projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün Milas Kültür Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muğla mitinginde sarf ettiği o sözlerine yanıt verdi.

“BEN YATIRIM YAPACAĞIM DİYE KENDİMİ YIRTIYORUM”

Gürün konuşmasında şunları söyledi:

”Haydan gelenler ve başka bir yerden gelenler bir şeyler söylüyor, ‘ne deyipdurusunuz siz’ diyesimiz geliyor. Diyor ki, ‘biz yatırımı reddetmişiz.’ Ben yatırım yapacağım diye kendimi parçalıyorum. Senden proje bazında para istiyorum, bakın talep ettiğim paranın ancak yüzde 2’sini veriyor.

“BAĞIŞ DEĞİL, KREDİ BİLE ALAMIYORUM”

İller bankasına 2014’ten beri yatırmış olduğum paranın yüzde 8’ini kredi olarak verdi. Para yatırıyorum, o param kadar bile kredi alamıyorum. Bağış değil, bağış için müracaat ettiğimde bunlarda Avrupa Birliği ve Dünya Bankası olduğu için oran 8 buçuğa çıkıyor. Ama yine de engelleniyoruz.

Ne ederseniz edin biz gideceğimiz yolda gideceğiz. Muğla hep beraber bindiğimiz bir gemi. Bu gemide hep birlikte seyahet ediyoruz. Bu geminin kaptanı, ‘yetivesin gari başka arkadaşlar devam etsin’ dedi. Ben Milas, Menteşe, Datça ve Marmaris için de ve Büyükşehir için hepsine iyi yolculuklar diliyorum.

Onları makamlarında ziyaret etmek, hayırlı olsun demek, yolunuz açık olsun demek bana büyük bir gurur verecek. Ahmet başkanım ile birlikte biz aynı ilkeler doğrultusunda hukuku çalıştırarak, kentimizi korumaya yağmalandırmamaya, biz ona engel olmuşuz.

Beton yığını haline gelmemesi için Ahmet başkanım da aynı doğrultuda gideceğine size söz verdi. İnanın sizlerin desteği ile bu değişim ile birlikte ama zihniyetin, niyetin aynı olduğu becerikli kadrolar ile becerikli başkanlarımızla geleceğe çok daha güzel yürüyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x