Kızıl Goncalar tartışması sürüyor…. ‘Ramazan kim’ sahnesi çok konuşuldu… Dizinin senaristi sessizliğini bozdu


Özgü Namal ve Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı Kızıl Goncalar dizisi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren çok konuşuldu.

Gold Film imzasıyla ekranlara gelen dizinin senaryosunu Melih Özyılmaz ve Ceylan Güleç kaleme alıyor. Dizinin ilk bölümünden itibaren ekran önüne sunduğu konular, sezonda büyük yankı uyandırıyor.

Mert Yazıcıoğlu’nun canlandırdığı ‘Cüneyd’ karakteri ve Mina Demirtaş’ın canlandırdığı ‘Zeynep’ dizide evlenirken, son bölümde Cüneyd ve Mira arasında geçen konuşma sosyal medyada gündem oldu.

Sahnede, Mira’nın ‘Ramazan’ı anlamaması dikkat çekti. Dizide Mira ile Cüneyd karakteri arasındaki şu diyalog çok konuşuldu:

Mira: Bi şey ısmarlıyım çay, kahve ?

Cüneyd: Ramazan.

Mira: Ramazan kim?

Cüneyd: Recep, Şaban.

Mira: Onlara da mı çay ısmarlayayım?

Haber spikeri ve sunucu Ece Üner ise sosyal medya hesabı üzerinden Kızıl Goncalar dizisinin gündem olan “Ramazan kim?” sahnesini eleştirdi.

Üner “Komik değil! Gerçekçi değil! Seküler kesim cahil değil! Oruç tutmamak dinsiz olmak değil! Değil oğlu değil!” diye konuştu.

SENARİSTTEN OLAY SÖZLER

Eleştirilerin ardından dizinin senaristinden bomba bir paylaşım geldi. Kızıl Goncalar’ın senaristi Şükrü Necati Şahin sessizliğini bozdu.

Senarist Şahin, oyuncuları etiketleyerek “Oynuyorlar engelleyemiyoruz” dedi.

Senarist bu paylaşımın ardından da yapımcı Faruk Turgut ve yapım ekibini etiketlediği başka bir paylaşım yaptı.

Senarist Şahin “Yapıyorlar engelleyemiyoruz ” mesajını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x